Snapshot 18W43C – “Wioski i Grabieże” w grze!
Autor: 28-10-2018

“Snapshot 18W43C – ‘Wioski i Grabieże’ w grze!” to jedynie dźwięczny tytuł artykułu opisującego trzy łącznie spore snapshoty, z jakimi przyjdzie nam się mierzyć w najbliższym czasie. Niewątpliwie wiodący z nich jest duży – wielością zmian przypomina wręcz nowo wydaną wersję.

Z pewnością każdy stały gracz Minecraft czeka z niecierpliwością na aktualizację elementu gry “martwego” niemal od dodania – wiosek. Z jednej strony zawsze były miłym urozmaiceniem, a z drugiej, interakcje gracza z nimi, były kompletnie zminimalizowane (z pewnością nie przypominały w żadnym stopniu integracji rodem z moda Millenaire). Mojang przyjrzał się tej akcji i wreszcie wioski doczekają się gruntownego przebudowania, a pierwsze efekty pracy zapowiedziane na Minecon Earth możemy zobaczyć już teraz w Snapshot 18W43C!

Czytaj więcejBrak komentarzy

AKTUALIZACJA: Minecraft 1.13.2
Autor: 23-10-2018

W poniedziałek została udostępniona nowa wersja gry. Naprawia ona kilka problemów, zwłaszcza z wydajnością w porównaniu do poprzedniej wersji.

Już jutro (24.10.2018) udostępniony będzie snapshot wersji 1.14: Wioski & Plądrowanie.

Zmiany w 1.13.2:

Minecon 2018 – Podsumowanie
Autor: 01-10-2018

Każdy fan gry Minecraft powinien wiedzieć, czym jest Minecon – gala organizowana przez firmę Mojang odbywa się co roku od dziewięciu lat. Tegoroczna edycja już za nami; przyniosła wiele zapowiedzi zmian, które ujrzymy w najnowszych wersjach gry. W tym artykule przedstawię wam wszystkie nowości, które zostały przedstawione na Minecon 2018 i będą zaimplementowane w przyszłych aktualizacjach.

Czytaj więcej1 komentarz

Minecraft będzie wieczny? Czy i dlaczego tak!
Autor: 06-09-2018

Wieczność w głowach graczy…

Minecraft będzie wieczny… Pomyślały zapewne osoby, które zaczęły w niego grać w erze świetności i widziały jak podbija rynek gier na całym świecie. Dla jednych – fenomen, dla innych – zwyczajne i logicznie łatwe do uzasadnienia wydarzenie, a dla jeszcze innych potencjalny biznes. Do której grupy byście nie należeli, teraz, gdy sukces minecrafta przygasa (no właśnie. Czy aby na pewno?), możecie się zastanawiać jak to z nim będzie…

Wiele osób zastanawia się nad świetnością gier. Dlaczego do tej pory odbywają się turnieje i mistrzostwa w HoMM III czy tak starej grze jak SSB? Dlaczego nowsze gry z tych serii nie są tak popularne? Czy kiedykolwiek się znudzą? I przechodzimy do sedna tego artykułu – czy Minecraft będzie wieczny, czy może ludzie o nim zapomną…

Czytaj więcejBrak komentarzy

Project Tibia 3D – Sezon VIII
Autor: 23-08-2018

Project Tibia 3D to nic innego, jak przeniesienie klasycznej, będącej obiektem żartów, memów czy gagów, gry MMORPG do świata Minecrafta, abyście Wy, jego gracze – zarówno starzy wyjadacze Tibii albo osoby, które nie miały nigdy okazji w nią pograć – mogli doświadczyć przybliżonego efektu “WOW”, gdy dotrze do was, jak mogłaby wyglądać w przybliżeniu ta legendarna już gra, gdybyśmy nie obserwowali płaskiego świata, a trójwymiarową wirtualną rzeczywistość.

Ten ambitny serwer posiada masę zalet. Począwszy od doświadczonej ekipy (Sezon VIII to nie tylko chwyt marketingowy; to rzeczywista odsłona!), przez mapę i wtyczki profesjonalistów (odrobina informacji o tym tutaj), wierne odwzorowanie systemów z Tibii, na wymaganiach – jak się okazuje, żadnych specjalnych – skończywszy. Jeśli pamiętasz jakieś gry MMORPG i dobrze wspominasz czasy grania w nie, to ten serwer jest dla ciebie!

Project Tibia to nie “jakiś pierwszy lepszy” serwer. Sięga do szerszego spektrum graczy – stąd obecny w trailerze język angielski. Liczymy na to, że społeczność Minecraft Universe dołoży do niego swoją cegiełkę; od teraz ekipa projektu współpracuje z naszym serwisem. Znajdziecie w nim ich forum, dzięki czemu kontakt z ekipą możecie utrzymywać z pierwszej ręki! Zajrzyjcie na ich discorda i, ostatecznie, zapraszamy do gry na serwerze pod IP: pt3d.serveminecraft.net

Redakcja Minecraft Universe szuka rąk do pomocy!
Autor: 19-08-2018

Jesteś kreatywny? Masz dużo niewykorzystanych pomysłów i niespożytkowane pokłady energii? Prowadziłeś lub zawsze chciałeś prowadzić bloga? A może byłeś gdzieś redaktorem lub starałeś się o taką posadę? A może po prostu chcesz się spróbować, bo nigdy tego nie robiłeś? Uważasz swoją znajomość języka polskiego za bardzo dobrą? Jeśli odpowiedzi na te pytania są twierdzące, to ta informacja jest dla ciebie! Redakcja Minecraft Universe właśnie zaczęła rekrutację!

Minecraft Universe właśnie wystartowało, a to oznacza, że jeszcze dużo roboty przed nami. Im więcej nas będzie, tym większa będzie musiała być ekipa. Ale w tym momencie… Portal Minecraft Universe Was potrzebuje! Pragniemy utrzymywać jego aktywność, a do tego potrzebna jest wykwalifikowana redakcja, tj. zarówno redaktorzy i graficy. Dołącz do nas! Nie zwlekaj; dołącz do redakcji Minecraft Universe. Może szukamy właśnie ciebie! Szczegóły rekrutacji znajdziesz w tym temacie na forum.

Minecraft Universe wita! Dołącz do nas już dziś!

Witamy w serwisie Minecraft Universe!

Jesteś graczem minecraft?

A może nigdy o tej grze nie słyszałeś i jesteś ciekaw, o co w niej chodzi? Tak czy siak, z pewnością nie pożałujesz decyzji o pojawieniu się w serwisie Minecraft Universe! Oferujemy różne udogodnienia i komponenty, z których można korzystać wybiórczo!

Jakie komponenty oferuje Minecraft Universe?

Na portalu dowiesz się, co nowego słychać w świecie minecrafta. Będziesz mógł podążać za interesującymi cię seriami poradników, newsów czy prezentacji prowadzonych przez redakcję. Preferujesz inne źródło przekazu informacji? Jesteśmy na facebooku! Jeśli bardziej interesują cię konwersacje i dyskusje – koniecznie zajrzyj na nasze forum! Znajdziesz tam wiele udogodnień; systemów wynagradzających właściwe zachowania, działów, w których możesz się udzielać, a także bliżej poznasz społeczność serwisu!

Czytaj więcejBrak komentarzy